Сабота, 20 Јануари 2018

Прославено Раѓањето Господово во Соборниот храм во Скопје


Утрово со Василиева Литургија беше прославено Раѓањето Господово во Соборниот храм Св. Климент Охридски во Скопје. На Литургија чиноначалствуваше Неговото блаженство Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан во сослужение на свештенослужители од Скопската епархија. Покрај верен народ, во храмот присуствуваа Претседателот на Р. Македонија г. Ѓорге Иванов и Градоначалникот на град Скопје г. Петре Шилегов.
ХРИСТОС СЕ РОДИ! СЛАВЕТЕ ГО!
SPE_5294_-_CopySPE_5256_-_Copy-SPE_5225_-_CopySPE_5202_-_CopySPE_5206_-_CopySPE_5232_-_CopySPE_5234_-_CopySPE_5235_-_CopySPE_5238_-_CopySPE_5243_-_CopySPE_5258_-_CopySPE_5261_-_CopySPE_5264_-_CopySPE_5287_-_
Share