Среда, 21 Февруари 2018

Архиерејска литургија во денот на Воведението на Пресвета Богородица во ерусалимскиот храм


На 4 декември 2017 година, денот на прославувањето на воведението на Пресвета Богородица во Храмот,Неговото блаженство, Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан отслужи Архиерејска литургија во црквата Рождество на Пресвета Богородица, во општина Центар. На Литургијата евхаристиски учествуваше многуброен верен народ. 

SPE_4391
SPE_4367
SPE_4378
SPE_4389
SPE_4402
SPE_4483
SPE_4487
SPE_4461

Share