Среда, 21 Февруари 2018

Панихида по повод 114 години од смртта на македонскиот револуционер Гоце ДелчевSPE_7340
Денес пред гробот на Гоце Делчев кој се наоѓа во дворот на црквата Св. Спас во Скопје се отслужи Панихида со која чиноначалствуваше Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан во сослужение на свештеници од Скопската епархија. На богослужението присуствуваа Претседателот на Владата на Р. Македонија г. Емил Димитриев и бројни делегации од институциите и политичките партии од државата.
SPE_7350SPE_7373
SPE_7371SPE_7386SPE_7372SPE_7380
Share