Среда, 21 Февруари 2018

Архиерејска Литургија на Светол вторник

SPE_6980SPE_6988SPE_6995

Во вторник од Светлата седмица, Неговото блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан чиноначалствуваше на Божествена Литургија во храмот Св. пророк Илија во населбата Јане Сандански.

SPE_7007SPE_7019SPE_7039SPE_7048SPE_7062SPE_7066SPE_7067SPE_7091SPE_7097

 

Share