Петок, 23 Февруари 2018

Василиева литургија на Велика сабота

SPE_6204

SPE_6114-
Во манастирската црква Св. Наум Охридски во н. Радишани, Неговото блаженство Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан во сослужение на свештеници од Скопската епархија отслужи Вечерна Василиева Литургија на која се читаат 15-те паримии од Стариот Завет со нивните пророштва за воскресението на мртвите.

SPE_6171SPE_6152SPE_6162SPE_6174
SPE_6140SPE_6190SPE_6194SPE_6219


Share