Среда, 21 Февруари 2018

Божествена Литургија на Лазарова сабота во Маџари


SPE_4915
На 08.04.2017 година во спомен на Лазаровото воскресение, Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан во сослужение на свештенослужители од Скопската епархија отслужи Златоустова Литургија во црквата Свето Вознесение во населбата Маџари. По завршетокот на Литургијата учениците од ОУ „Наум Наумоски Борче“ со похвали и славословија кон Господа и светителите молитвено ги стоплија срцата на присутните верници. 
SPE_4823SPE_4828SPE_4812SPE_4859SPE_4867SPE_4872SPE_4875SPE_4893SPE_4950SPE_4938
Share