Среда, 21 Февруари 2018

Прием во кабинетот на Архиепископот


На 07 април 2017 година, Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан во својот кабинет ја прими Нејзиното царско и кралско височество Херта Маргарет фон Хабсбург Лотринген, надвојвотка на Австрија и принцеза од Тоскана, со сопругот Шандор.
SPE_4690
SPE_4691
SPE_4698
SPE_4714SPE_4708

Share