Четврток, 17 Август 2017

Архиерејска Литургија во првата сабота од великиот пост (Тодорова сабота)

На 04 март 2017 година, првата сабота од великиот пост (Тодорова сабота), Неговото блаженство, Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан отслужи златоустова лутургија во црквата Вознесение Христово, во село Драчево. На литургијата во презвитерски чин беше ракоположен ѓакон Кирил Фидански, досегашен клирик на параклисот Свети Николај Мирликиски Чудотворец, во Аеродром.
SPE_3073SPE_3096SPE_3100SPE_3118SPE_3181SPE_3186SPE_3208
SPE_3210
SPE_3251SPE_3236SPE_3295Share