Четврток, 17 Август 2017

Slideshow

Демант

Е-пошта Печати PDF

До

Средствата за јавно информирање

Во врска со јавно изнесените напади по интернет порталите, дневниот печат и социјалните мрежи дека Македонската православна црква, односно Скопската православна епархија, извршила набавка на пловен објект-чамец кој чини 180.000 илјади евра, би

Повеќе...

Прием во кабинетот на Архиепископот

Е-пошта Печати PDF
SPE_9024_-_Copy_copyНа 06 јули 2017 година, Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан, во својот кабинет го прими Министерот за надворешни работи г. Никола Димитров.
Повеќе...

Божествена литургија во манастирот посветен на свети Наум Охридски во Радишани

Е-пошта Печати PDF
SPE_8986_copySPE_8987
На 03 јули 2017 година, денот во кој Македонската Православна Црква го прославува поменот на свети Наум Охридски Охридски, Неговото блаженство Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан отслужи Божествена литургија во манастирот посветен на преподобниот Наум Охридски во Радишани.
Повеќе...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL