Сабота, 20 Јануари 2018

Slideshow

Крстопоклона недела

Е-пошта Печати PDF
krstopoklona-nedelaВо третата недела од Великиот Пост, кога Православната црква го слави чесниот и животворен крст, Неговото Блаженство, Архиепископот г.г. Стефан, заедно со свештениците од црквата Св. Петка, отслужи Света Божествена Литургија. Верниците се
Повеќе...

Недела на Православието

Е-пошта Печати PDF
nedela-na-pravoslavietoНа денот кога Православната Црква го слави празникот Недела на Православието, Неговото Блаженство, Архиепископот г.г. Стефан во сослужение со поранешниот Митрополит Горазд и свештенството од Скопската епархија, отслужи Божествена Литургија
Повеќе...

Архиерејска Божествена Литургија во Скопје

Е-пошта Печати PDF
Божествена литургија по повод Тодорова сабота во СкопјеНа Тодорова сабота, Архиепископот Охридки и Македонски г.г. Стефан отслужи Божествена Литургија во црквата Св. Димитрија во Скопје. Многубронјиот народ се причести со Светите Христови Тајни.
Повеќе...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL