Петок, 19 Јануари 2018

Slideshow

Архиерејска Литургија во с. Љубанци

Е-пошта Печати PDF
DUHOVDEN_014На денот кога Православната црква го празнува  „Преносот на моштите на св. Никола во Бари“, во манастирот кој го носи името на светителот, во с. Љубанци, се отслужи Архиерејска Божествена Литургија. На Литургијата чиноначалствуваше Неговото Блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски, г.г. Стефан.
Повеќе...

Молебен

Е-пошта Печати PDF
POMEN_I_MOLEBEN_18Скопје, 19 мај 2010

По повод чествувањето на сесловенските просветители св. браќа Кирил и Методиј, денес пред Универзитетот кој го чествува патрониот празник, беше отслужен Молебен во нивна чест. Со Молебенот чиноначалствуваше, Неговото Блаженство
Повеќе...

Вознесение Христово-Спасовден

Е-пошта Печати PDF
SPASOVDEN-2010_051Света Архиерејска Литургија се отслужи во н. Драчево во храмот „Вознесение Христово“. Со Литургија чиноначалствуваше Неговото Блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски, г.г. Стефан со свештенослужителите при овој храм.
Повеќе...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL