Петок, 23 Февруари 2018

Slideshow

Празникот Преображение Господово прославен во соборниот храм св. Климент Охридски

Е-пошта Печати PDF
preobrazenie2010_065Со света архиерејска Литургија во соборниот храм св. Климент Охридски беше одбележан празникот Преображение Господово. На Литургијата чиноначалствуваше Неговото Блаженство Архиепископот г.г. Стефан во сослужение со умировениот епископ г. Горазд и
Повеќе...

Архиерејска Литургија во Крушево

Е-пошта Печати PDF
ILINDEN2010_019На 2-ри Август 2010 година во храмот посветен на св. Никола во Крушево, се отслужи Архиерејска Литургија по повод празнувањето на св. пророк Илија. Со Литургијата чиноначалствуваше Неговото Блаженство Архиепископот г.г. Стефан во сослужение со Неговото
Повеќе...

Архиерејска Божествена Литургија

Е-пошта Печати PDF
svarhangelgavril2010На денот кога Православната црква си спомнува за Св. Архангел Гаврил, Неговото Блаженство Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан отслужи Архиерејска Литургија во црквата на Св. Архангел Михаил во н. Автокоманда. По отслужувањето на
Повеќе...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL