Среда, 21 Февруари 2018

Slideshow

Прием во Кабинетот на Архиепископот Стефан

Е-пошта Печати PDF
Gjorgji_Filipov_2На 31.08.2010, Неговото Блаженство Архиепископот Охридки и Македонски г.г. Стефан, го прими Н.Е. г. Ѓорѓи Филипов, амбасадор на Република Македонија во Австрија, Чешка, Словачка и Јапонија.
Повеќе...

Венчавка во манастирот св. Наум

Е-пошта Печати PDF
Copy_of_uspenie-matka2010_169На празникот Успение на Пресвета Богородица, во манастирот св. Наум во Охрид, Неговото Блаженство Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан, ги венча чедата Божји Марко Шекеровски и Марија Ивановиќ.
Повеќе...

Архиерејска Литургија во манастирот Успение на Пресвета Богородица-Матка

Е-пошта Печати PDF
08.15_Uspenie_ChoraСо Архиерејска Литургија, со која чиноначалствуваше Неговото Блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан, беше прославен празникот Успение на Пресвета Богородица во истоимениот манастир во с. Матка крај Скопје. На светата Литургија
Повеќе...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL