Четврток, 17 Август 2017

Slideshow

ВОСКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО-втор ден

Е-пошта Печати PDF
veligdenvtor_den_Blagovestenie_i_Balaklija_059На втор ден Велигден, Неговото Блаженство, г.г. Стефан богослужеше во црквата Св. Илија во населбата Јане Сандански. Пред почетокот на Архиерејската литургија, беше потстрижан во чтец Новица Пројчевски. Верниот народ се причести со Телото и Крвта Христови.
Повеќе...

Велика Сабота

Е-пошта Печати PDF
Christs_Descent_Into_Hades
Повеќе...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL