Среда, 21 Февруари 2018

Slideshow

Беседа на Архиепископот охридски и македонски Стефан, произнесена на литургијата во храмот свети Наум Охридски, во Радишани

Е-пошта Печати PDF

SPE_3029SPE_3612_copy

Архиепископ охридски и македонски
СТЕФАН
Потврда на минатото, патоказ за иднината
Повеќе...

Осветени црквата, новите конаци и крстилната во манастирот посветен на Преподобниот Наум Охридски во Радишани

Е-пошта Печати PDF
SPE_3052SPE_3053
Во неделата, на 22.10.2017 година, Неговото блаженство Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан ја освети црквата, новите конаци и крстилната во манастирот посветен на Преподобниот Наум Охридски во Радишани.
Повеќе...

Вечерна богослужба во манастирот на св. Наум Охридски, н. Радишани, Скопје

Е-пошта Печати PDF

STEFAN.Vecherna5_-_CopyВо рамки на одбележувањето на 50 годишнината од возобновувањето на автокефалноста на Охридската архиепископија како Македонска православна црква, започна свеченоста по повод осветувањето на новата манастирска црква на св. Наум Охридски во скопската населба Радишани.

Повеќе...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL