Недела, 23 Април 2017

Slideshow

Божествена Литургија на Лазарова сабота во Маџари

Е-пошта Печати PDF
SPE_4915_-_CopySPE_4938_-_Copy

На 08.04.2017 година во спомен на Лазаровото воскресение, Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан во сослужение на свештенослужители од Скопската епархија отслужи Златоустова Литургија во црквата Свето Вознесение во населбата Маџари.
Повеќе...

Прием во кабинетот на Архиепископот

Е-пошта Печати PDF
SPE_4701SPE_4702
На 07 април 2017 година, Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан во својот кабинет ја прими Нејзиното царско и кралско височество Херта Маргарет фон Хабсбург Лотринген, надвојвотка на Австрија и принцеза од Тоскана, со сопругот Шандор.
Повеќе...

Со божествена литургија прославено Благовештението на Пресвета Богородица

Е-пошта Печати PDF
SPE_4625SPE_4628
На 07 април 2017 година, денов кога Црквата го прославува великиот празник Благовештение на Пресвета Богородица, Неговото блаженство Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан отслужи литургија во манастирот Успение на Пресвета Богородица, во Матка.
Повеќе...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL