Петок, 23 Февруари 2018

Slideshow

Прием во кабинетот на Архиепископот

Е-пошта Печати PDF
SPE_6817_-_Copy_2Архиепископот г.г. Стефан денес во својот кабинет го прими Градоначалникот на општина Гази Баба г. Борис Георгиевски.
Повеќе...

Панихида пред гробот на Гоце Делчев

Е-пошта Печати PDF
_1_-_CopyНа 04.02.2018 година по повод 146 години од раѓањето на Гоце Делчев, пред неговиот гроб Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан со свештеници од Скопската епархија отслужи Панихида.
Повеќе...

Божествена Литургија во чест на св. Атанасиј Велики

Е-пошта Печати PDF
SPE_6603_-_Copy_-_CopySPE_6607_-_Copy_-_Copy
На празникот посветен на св. Атанасиј Велики, Архиепископот г.г. Стефан во сослужение на Митрополитите Преспанско – пелагониски и администратор Австралиско –
Повеќе...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL