Сабота, 20 Јануари 2018

Slideshow

Прием во кабинетот на Архиепископот

Е-пошта Печати PDF
SPE_5995_-_Copy_2На 15.01.2018 година Архиепископот Стефан во својот кабинет оствари средба со Градоначалникот на Општина Бутел господинот Велимир Смилевски.
Повеќе...

Архиерејска Литургија во населбата Јане Сандански

Е-пошта Печати PDF
DSC_9689_copySPE_5953_-_Copy_-_Copy

На 14.01.2018 година, кога Црквата ги прославува празникот „Обрезанието на Господ Исус Христос“ и светиот Василиј Велики, Неговото блаженство Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан отслужи света Василиева Литургија во црквата Свети пророк Илија во населба Аеродром.
Повеќе...

Прославен денот на светиот првомаченик и архиѓакон Стефан

Е-пошта Печати PDF
SPE_5668SPE_5669
На 09 јануари 2018 година, денот во кој Црквата го прославува споменот на светиот првомаченик и архиѓакон Стефан, Неговото блаженство Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан отслужи света литургија во црквата посветена на Преподобна Параскева во населба Црниче.
Повеќе...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL